UĞUR MUMCU  |  24 Ocak   |  24. Adalet ve Demokrasi Haftası

 

24. ADALET VE DEMOKRASİ HAFTASI

24 Ocak-31 Ocak 2017

BU HESAP SORULMAZ MI…

 

 

24 OCAK 2017 SALI

 

Saat 11.00 Uğur Mumcu Anıtına Çelenk Bırakma ve Anma Töreni

Düzenleyen: Yenimahalle Belediyesi, Batıkent Birlikteliği

*

UĞUR MUMCU SESLENİYOR

Saat, Yer: 12.00

KARANFİL VE MUMLARIMIZLA UĞUR MUMCU’NUN SOKAĞINDAYIZ

“Uğur Mumcu’ya Türküler Söylüyoruz”

 Solist: Faruk Demir

Düzenleyen: um:ag

*

Anıtmezar Ziyareti

Saat, Yer: 14.30, Cebeci Asri Mezarlığı 

*

Babam Bir Karanfil Şimdi

(Müzikli sahne gösterisi)

Metin derleme: Işık Kansu

Sahneye uyarlayan: Eren Aysan

Sunucular: Gaye Alacacı, Okan Şenozan

Solistler: Boğaçhan Sözmen, Mehlika Karadeniz Bilgin

Piyano: Çiçek Cihan

Çello: Bekir Dinçer

Yapım: Mehmet Açıktan

Saat, Yer: 19.30, Çağdaş Sanatlar Merkezi

Düzenleyen: um:ag

 

"Bu akşamki etkinliğimiz baskı hatası nedeniyle ilanda saat 20.00, programda ise saat 19.00 olarak yazılmıştır.
Etkinliğimiz saat 19.30 da başlayacaktır.
Anlayışınız için teşekkür ederiz"
 

 

25 OCAK 2017 ÇARŞAMBA

 

Açık oturum: ‘’Türkiye’nin Dönüşüm Yılları 1947-1952”

Konuşmacı: Mahmut Aslan

Saat, Yer: 14.00 Onur İş Hanı 7. Kat Kızılay

Düzenleyen: Pir Sultan Abdal 2 Temmuz Kültür ve Eğitim Vakfı

*

Açık oturum: “Başkaldırı Ahlakı ve Dayanışma”

Konuşmacı: Prof. Dr. Ali Osman Gündoğan

Saat, Yer: 14.00, Çağdaş Sanatlar Merkezi

Düzenleyen: Ankara Dayanışma Derneği

 

*

 Açık oturum:” Hesap Sorulmaz Mı?”

Konuşmacılar: Atila Candır (Oturum Başkanı), Sabih Kanadoğlu, Özgür Özel, Erdem Gül    

Saat, Yer: 16.00 Çağdaş Sanatlar Merkezi             

Düzenleyen: Sosyal Demokrasi Derneği

*

 

 

Karikatür Sergisi: “Demokrasi ve İnsan Hakları”

Saat, Yer: 18.00 Mülkiyeliler Birliği Salonu                 

Açık oturum: "Adalet ve Demokrasi Üzerine"

Konuşmacı: Orhan Bursalı  

Saat, Yer: 18.30 Mülkiyeliler Birliği Salonu                 

Düzenleyen: Mülkiyeliler Birliği

*

Açık oturum: ”Türkiye’nin Karanlık Yolu: Başkanlık Sistemi”

Konuşmacı: Doğan Ergün

Saat, Yer: 19.00 Batıkent Gezi Kültür Dayanışma Evi                

Düzenleyen: Batıkent Gezi Kültür Dayanışma Derneği

*

 

“Dizelerde Saklı Yaşamı ile Uğur Mumcu”

(Şiir dinletisi)

 

Metin derleme: Işık Kansu

Sahneye uyarlama: Eren Aysan

Sahneleyenler: ÇYDD Gençleri

Saat, Yer: 19.00 Çağdaş Sanatlar Merkezi

Düzenleyen: ÇYDD Ankara, Çankaya, Ümitköy-Çayyolu Şubeleri

*

Tiyatro: "47. Kromozom"

Yönetmen: Bahadır TOKMAK, Oyuncu Tutku GÜL

Saat, Yer: 20.00 Panora Avm - Tiyatro Actor Studıo

Düzenleyen: Tiyatro Actor Studıo

 

26 OCAK 2017 PERŞEMBE

 

Açık oturum:  “Örgütlü Toplum ve Toplumcu Gözle Tarım Reformu”

Kolaylaştırıcı: Özden Güngör

Konuşmacılar: Yaşar Seyman, Yrd. Doç. Dr. Nevzat Evrim Önal

Saat, Yer: 14.00 Çağdaş Sanatlar Merkezi

Düzenleyen: TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası

*

Müzikli Anlatı :’’ Kandırılmadık Ey Halkım Unutma Bizi’’

Saat, Yer: 16.00 Yılmaz Güney Sahnesi

Düzenleyen: CHP Ankara Örgütü

 

Şiir ve Türkü Dinletisi: “İnsana ve Sanata Dair”

Şiirler: Sabri Dokuzoğuz

Solist: Tuncer Tercan

Saat, Yer: 17.00 Çağdaş Sanatlar Merkezi

Düzenleyen: Bahçelievler Deneme Lisesi Mezunları Derneği

*

Açık oturum: “Türkiye’de Başkanlık Tartışmaları”

Saat, Yer: 19.00: Nazım Hikmet Kültür Merkezi Karanfil Sokak No:58

Düzenleyen: Nazım Hikmet Kültür Merkezi

 

 

 

 

 

27 OCAK 2017 CUMA

 

Açık oturum:  “ Tüketici Hesap Sormaz Mı?”

Konuşmacılar: Prof. Dr. Şebnem Akipek Öcal, Olgun Sakarya, Ergün Kılıç, Turhan Çakar

Saat, Yer: 14.00 Çağdaş Sanatlar Merkezi

Düzenleyen: Tüketici Hakları Derneği

*

Açık oturum :“Üniversitelerden Bu Hesap Sorulmaz Mı?”

Kolaylaştırıcı: Ayşe Kalkancı

Konuşmacılar: Recep Akdur, Suay Karaman, Meltem Dikmen

Saat, Yer: 16.00 Çağdaş Sanatlar Merkezi

Düzenleyen: Tüm Öğretim Elemanları Derneği

*

Fotoğraf Gösterisi: “Sönmeyen Işık Uğur Mumcu”

Saat, Yer: 18.30 Çağdaş Sanatlar Merkezi

Düzenleyen: Gürsel Gökçe

*

Açık oturum:  “Milli Eğitim Bütçesi ve Öğretmenin Geçim Derdi”

Açış: Mehmet Balık

Kolaylaştırıcı: Veli Demir

Konuşmacılar: Prof. Dr. Gaye Usluer, Namık Havutça

Saat, Yer: 19.00, Çağdaş Sanatlar Merkezi

Düzenleyen: Eğitim İş Sendikası

*

“Rabıta’nın Zabıtası”

Konuşmacı: Işık Kansu

Saat, Yer: 19.00 PSKD Batıkent Cemevi

Düzenleyen:  Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Yenimahalle Şubesi

 

 

28 OCAK 2017 CUMARTESİ

 

Alan Etkinliği: “Okumaktan Geçer Anlamak”

Saat, Yer: 13.00 Kuğulu Park

Düzenleyen: ADD ve ÇYDD Gençleri

*

Açık oturum:  “Anayasa ve Milli İrade(Ulusal İstenç)”

Açış: Muzaffer İlhan Erdost

Konuşmacılar: Nevzat Helvacı, Bülent Serim, Ali Rıza Aydın, İbrahim Kaboğlu

Saat, Yer: 13.30- 16.00, Çağdaş Sanatlar Merkezi

Düzenleyen:  TİHAK

*

Açık oturum: “Eğitimde Biriken Hesaplar”

Konuşmacı: Mustafa Balbay TBMM Eğitim Komisyonu üyesi CHP İzmir Milletvekili

Saat, Yer: 14.00 Ulusal Eğitim Derneği Salonu

Düzenleyen: Ulusal Eğitim Derneği

*

Forum: “Laiklik Neden Gerekli?”

Saat, Yer: 14.00 Yılmaz Güney Sahnesi

Düzenleyen: Laikliğe Çağrı Birlikteliği

 

*

Açık oturum “Sivas Davası ve Günümüz Türkiyesi”

Konuşmacılar: Av. Fevzi Gümüş, Av. Kazım Genç, Av. Necati Yılmaz

Saat, Yer: 18.00, ORVAK Salonu

Düzenleyen: Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Ankara Şubesi

*

Açık oturum: “Toplumsal Uzlaşma”

Kolaylaştırıcı: Tevfik Kızgınkaya

Konuşmacılar: Deniz Zeyrek, Dr. Ali Haydar Fırat

Yer, saat: 16.00 Çağdaş Sanatlar Merkezi

Düzenleyen: Çankaya Kent Konseyi

*

 

 29 OCAK 2017 PAZAR

 

Açık oturum: “Ekonomi: Neredeyiz? Nereye Gidiyoruz?”

Açış: Süheyla Suzan Gökalp Alıca

Kolaylaştırıcı: Prof. Dr. Bilsay Kuruç

Konuşmacılar: Prof. Dr. Korkut Boratav, Prof. Dr. Erinç Yeldan, Doç. Dr. Gökhan Günaydın, Dr. Serdar Şahinkaya, Ahmet Müfit Bayram

Saat, Yer: 13.00 Çağdaş Sanatlar Merkezi

Düzenleyen: Yerel Yönetim Araştırma Yardım Ve Eğitim Derneği (YAYED)

*         

Açık oturum: “Türkiye’de Hukuk Demokrasi”

Konuşmacı: Ömer Faruk Eminağoğlu

Saat, Yer: 13.00, Tuzluçayır Cemevi

Düzenleyen: Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Mamak Şubesi

*

Fotoğraf Gösterisi: “Sönmeyen Işık Uğur Mumcu”

Saat: 14.00

Düzenleyen: Gürsel Gökçe

*

Konser: “Cengiz Özkan”,”Hitab-ı Ezel”

Saat, Yer: 14.15 Keçirören Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezi

Düzenleyen: Keçiören ADD, Ankara Cumok

*

Açık oturum:  “Yok Edilen Adalet Ve Demokrasi”

Konuşmacılar: Mustafa Karadağ, Ömer Faruk Eminağoğlu, Eren Aysan

Saat, Yer: 16.00 Çağdaş Sanatlar Merkezi

Düzenleyen: Yargıçlar Sendikası

 

*

Açık oturum: “Türkiye’nin Güncel Sorunları”

Konuşmacı: Prof. Dr. Oğuz Oyan

Dinleti:  Ali Taşyürek Yönetiminde “Kızılırmak Korosu”

Saat, Yer: 19.00 Çağdaş Sanatlar Merkezi

Düzenleyen: Kızılırmak Yerel Dernekler Federasyonu

 

 

 

 

 

 

30 OCAK 2017 PAZARTESİ

 

Açık oturum:  “Ortadoğu ve Türkiye”

Konuşmacılar:  Öztürk Yılmaz, Murat Emir, Doç. Dr. Av. Ahmet Ersen Özsoy

Saat, Yer: 14.00 Yunus Emre Kültür Merkezi, Şehit Osman Avcı Mahallesi (2. Etap) Eryaman, Etimesgut

Düzenleyen: CHP Etimesgut İlçe Başkanlığı

 

*

Açık oturum: 4+4+4 Eğitimde Vardığımız Nokta: PİSA

Konuşmacılar:  Erdal Atıcı, Prof. Dr. Mustafa Altıntaş, Ünal Özmen         

Saat, Yer: 14.00 Çağdaş Sanatlar Merkezi

Düzenleyen: Köy Enstitüleri  Ve Çağdaş Eğitim Vakfı

*

 

Açık oturum: ‘’ Sansür ve Otosansür Kıskacında Medya ve Alternatifler’’

Kolaylaştırıcı: Ahmet Abakay

Konuşmacılar: Gökhan Bulut, Can Güleryüzlü, Ulaş Akyol

Saat, Yer: 16.00 Çağdaş sanatlar Merkezi

Düzenleyen: Çağdaş Gazeteciler Derneği

*

Konser: “Türkülerle Uğur Mumcu’yu Anıyoruz”

Solist: Tuncer Tercan

Saat, Yer: 19.30 Çağdaş Sanatlar Merkezi

Düzenleyen: um:ag

 

 

31 OCAK 2017 SALI

 

Muammer Aksoy’u Anma-Anıtmezar Ziyareti

Saat, Yer: 13.00, Cebeci Asri Mezarlığı

*

Açık Oturum:  Muammer Aksoy Anısına- Güncel Anayasa ve Hukuk Tartışmaları

Konuşmacılar:  Tansel Çölaşan, Erinç Sağkan, Yaşar Çatak

Saat, Yer: 16.00, Çağdaş Sanatlar Merkezi

Düzenleyenler: Atatürkçü Düşünce Derneği, Ankara Barosu, Türk Hukuk Kurumu

 

Açık oturum:  Kent Mücadelesi ve Hukuk

Konuşmacılar:  Ruşen Keleş, Tezcan Karakuş, Gökçe Bolat

Saat, Yer: 18.30, TMMOB Ankara Şubesi Salonu

Düzenleyenler: TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şube

 

*

“Babam Bir Karanfil Şimdi”

 

(Müzikli sahne gösterisi)

Metin derleme: Işık Kansu

Sahneye uyarlayan: Eren Aysan

Sunucular: Gaye Alacacı, Okan Şenozan

Solistler: Boğaçhan Sözmen, Elif Onaran

Piyano: Çiçek Cihan

Yapım: Mehmet Açıktan

Saat, Yer: 19.00, Nazım Hikmet Kültür Merkezi, Yenimahalle.

Düzenleyen: um:ag

 .......................

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ETKİNLİK YERLERİ:

 

Uğur Mumcu Parkı: Uğur Mumcu Mahallesi- Batıkent

Uğur Mumcu’nun Sokağı: Gaziosmanpaşa

Batıkent Gezi Kültür Dayanışma Evi: Kentkoop Mahallesi 1864 Sokak Cumhuriyet Sitesi 9/G              

Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi: Kennedy Cad. No:4, Kavaklıdere

Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesi:  Maltepe Mah.Şehit Gönenç Cad.  Müjde Sokak no:16 (Maltepe Park AVM Karşısı) Maltepe

Keçiören Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezi: Emrah, Basın Cd. No:184, 06010 Keçiören

Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kültür Merkezi:  Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Bağdat Caddesi No:50, Yenimahalle

Nazım Hikmet Kültür Merkezi: Karanfil Sokak No:58 Kızılay

Pir Sultan Abdal 2 Temmuz Kültür ve Eğitim Vakfı: GMK Bulvarı Onur İşhanı 12/ 176 Kızılay

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Batıkent Cemevi:  Ergazi Mahallesi 1825. Sokak, Yenimahalle

ORVAK: Aydınlar Mahallesi Hürriyet Caddesi No: 174/A Dikmen – Çankaya

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şube: Konur Sokak No: 4 Kızılay

Tuzluçayır Cemevi: Tuzluçayır Mah.Süleyman Ayten Cad.297.sokak NO:7/2

Ulusal Eğitim Derneği: Necatibey Cad. No:13/13 -Sıhhiye

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

24. Adalet ve Demokrasi Haftası

KATILIMCI KURULUŞLAR

 

ANKARA BAROSU

ANKARA BÖLGESİ VETERİNER HEKİMLER ODASI

ANKARA CUMHURİYET OKURLARI

ANKARA DAYANIŞMA DERNEĞİ

ANKARA TABİP ODASI

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ

BAHÇELİEVLER DENEME LİSESİ MEZUNLARI DERNEĞİ

BATIKENT BİRLİKTELİĞİ

BATIKENT GEZİ KÜLTÜR DAYANIŞMA EVİ

BATIKENT KÜLTÜR EĞİTİM VAKFI

CUMHURİYET GAZETESİ

CUMHURİYET GAZETESİ OKURLARI (CUMOK)

CUMHURİYET HALK PARTİSİ

CUMHURİYET HALK PARTİSİ ANKARA İL BAŞKANLIĞI

CUMHURİYET HALK PARTİSİ ANKARA İL KADIN KOLLARI

CUMHURİYET HALK PARTİSİ ANKARA İL GENÇLİK KOLLARI

CUMHURİYET HALK PARTİSİ ÇANKAYA İLÇE BAŞKANLIĞI

CUMHURİYET KADINLARI DERNEĞİ

ÇAĞDAŞ GAZETECİLER DERNEĞİ

ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ ANKARA ŞUBESİ

ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ ÇANKAYA ŞUBESİ

ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ ÜMİTKÖY- ÇAYYOLU ŞUBESİ

ÇANKAYA BELEDİYESİ

ÇANKAYA KENT KONSEYİ

ÇOCUK HAKLARI DERNEĞİ

DİL DERNEĞİ

EĞİT-DER

EĞİTİM İŞ GENEL MERKEZİ

EĞİTİM-İŞ ANKARA ŞUBESİ

ERVAK ( ANADOLU ERENLERİ  KÜLTÜR VE SANAT VAKFI)

KENT-KOOP

KIZILIRMAK YEREL DERNEKLER FEDERASYONU

KÖY ENSTİTÜLERİ VE ÇAĞDAŞ EĞİTİM VAKFI

MÜLKİYELİLER  BİRLİĞİ

TMMOB MİMARLAR ODASI ANKARA ŞUBESİ

MÜLKİYELİLER BİRLİĞİ

NASIL DERGİSİ

NAZIM HİKMET KÜLTÜR MERKEZİ

NÜSED

PİR SULTAN ABDAL 2 TEMMUZ EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI

PİR SULTAN ABDAL KÜLTÜR DERNEĞİ ANKARA ŞUBESİ

PİR SULTAN ABDAL KÜLTÜR DERNEĞİ MAMAK ŞUBESİ

PİR SULTAN ABDAL KÜLTÜR DERNEĞİ YENİMAHALLE ŞUBESİ

SOSYAL DEMOKRASİ DERNEĞİ

TİHAK (TÜRKİYE İNSAN HAKLARI KURUMU)

TMMOB ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASI

TOPLUMSAL BELLEK PLATFORMU

TÜKETİCİ HAKLARI DERNEĞİ

TÜM ÖĞRETİM ELEMANLARI DERNEĞİ

TÜRK HUKUK KURUMU

TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ

UĞUR MUMCU ARAŞTIRMACI GAZETECİLİK VAKFI

ULUSAL EĞİTİM DERNEĞİ

ÜÇ FİDAN ÇİÇEKÇİLİK

YARGIÇLAR SENDİKASI

YAYED (YEREL YÖNETİM ARAŞTIRMA YARDIM VE EĞİTİM DERNEĞİ)

YENİMAHALLE BELEDİYESİ

 

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

“Politikacı olmak için, insanın duygularının tümünü seçim sandıklarında unutması gerekmez. Ölenler, bizim çocuklarımız, bizim kardeşlerimiz, bizim arkadaşlarımız… Bir gün bütün bunların hesabı sorulacaktır. Devlet koltuklarına dayanarak kabadayılık yapanları, sanık sandalyelerinde de göreceğiz bir gün…”

(Cumhuriyet, 14 Nisan 1976)

Uğur Mumcu

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

  • http://umag.org.tr/no466.asp