VAKIF  |  Haberler
Bahadır Cüneyt Yalçın Söyleşi ve imza için um:ag'da

Yazar Bahadır Cüneyt Yalçın, 27 Mayıs Cumartesi günü, saat 14.00'da Ankara Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı'nda okurlarıyla buluşacak.

 

Yazarın Biyografisi:

1982 yılında Clark Gable ve Gabriel Batistuta ile aynı gün doğdu. Kırıkkale Fen Lisesi’nden fizikte yetersiz, matematikte hüzünlü tek öğrenci olarak mezuniyetinin ardından İYTE Şehir ve Bölge Planlama Bölümünü altı yılda bitirdi. Tiyatro, edebiyat ve münazara topluluklarında kurucu ve yıkıcı üye olarak görev aldı. 2008-2010 arasında Hayri Vaka rumuzuyla Deli Defteri mizah edebiyatı dergisini çıkardı. Mülkiye’deki yüksek lisans eğitimini sıkıcı olduğu gerekçesiyle yarım bıraktı. 2011’de Afili Filintalar’a katıldı. Yedi farklı şehir, on dört değişik evde yaşadı. Lisede lisanslı voleybolcuydu, masa tenisi ve bowling oynar. Sevincini paylaşacak kadar İngilizce, kendini kurtaracak kadar yüzme bilir. Sütlaç ve selüloz sever. Ankara’dan bildiriyor.

 

Yazarın ilk romanı Mütevazı Bir İntikam adıyla 2014’te okurlarıyla buluştu. Ardından Hep Lunapark adlı romanı yayınlandı, 2017 yılında ise Eski Karım Uzaya Gidiyor adlı romanıyla okurlarına bir kez daha merhaba dedi. 

  • http://umag.org.tr/no466.asp