EĞİTİM  |  Eğitmenlerimiz  |  Senem Kurtar

 

 

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Felsefe Bölümü Öğretim Görevlisi. 29.08.1978 tarihinde Akhisar’da doğdu. 

2001 yılında, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Felsefe Bölümü’nü “Jean Paul Sartre’ın Felsefi Melodramlarında Cehennem Ötekiyle Gerilimli Yüzleşme” başlıklı lisans teziyle bitirdi. Aynı bölümde 2002 yılında Araştırma Görevlisi olarak göreve başladı.

2004 yılında Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Felsefe Anabilim Dalı’nda “Heidegger Felsefesi’nde Ölüm ve Doğruluk İlişkisi Üzerine Bir Deneme”  başlıklı teziyle yüksek lisansını tamamladı. Aynı Anabilim Dalı’nda 2004 yılında doktora programına başladı.

2010 yılında “Yeni Düşünme Biçimi: Sanat Yapıtında Açımlanan Heidegger’in Şey Felsefesi” başlıklı doktora teziyle doktorasını tamamlayarak doktor unvanı aldı.

2013 yılında Yrd. Doç. olarak atanan Kurtar, 2014 yılından bu yana A.Ü. Rektörlüğü Çocuk Bilim Merkezi Çocuklar İçin Felsefe Programı’nın da yürütücülüğünü yapmaktadır. Halen aynı bölümde çalışmalarını sürdürmekte olan Kurtar’ın ilgilendiği konular, Ontoloji, Metafizik, Varoluşçuluk ve Çağdaş Felsefe’dir. Ayrıca Kaygı, Kilikya, Doğu Batı, Felsefe Yazın, Posseible gibi dergilerde yayımlanmış makaleleri ve çeşitli sempozyumlarda sunulmuş bildirileri bulunmaktadır.

 

  • http://umag.org.tr/no466.asp